Bims Blok

Bims Bloklar her türlü yapıda iç ve dış duvar yapı elemanı ve döşemelerde de asmolen yapı elemanı olarak kullanılır.

Özellikleri

1.) Isı ve Ses Yalıtımlıdır: Üretim Teknolojisinin beraberinde hammadde olarak kullanılan bims, doğal özelliklerinden dolayı ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

2.) Depreme Dayanıklıdır : Bims kullanılarak üretilen yapı elemanları diğer yapı elemanlarına göre daha dayanıklı olup, yüksek elastikiyet modülü sayesinde depreme son derece dayanıklıdır.

3.) Ekonomiktir: İnşaatlarda duvar imalinde, diğer yapı elemanlarıyla yapılan duvarlarda kaba ve ince sıvaya ihtiyaç duyulurken, Bims Bloklar dış duvarlarda tek kat sıva çözümünü getirdiği için ekonomiktir. Ürünlerin düzgün yüzeyli ve dekoratif görünümlü olmasından dolayı sıva yapmadan duvar yapılması da mümkündür. İç duvarlar direkt olarak alçı sıva ile sıvanmaktadır. Ayrıca düzgün yüzeyinden dolayı daha az sıva kullanımını sağlar.

4.) Yangına Dayanıklıdır: Diğer yapı malzemelerine oranla yangına daha dayanıklıdır. Erime sıcaklığı yüksektir ve eridiğinde çevreye zararlı herhangi bir gaz çıkartmaz.

5.) Doğaldır: Doğal malzeme ve çimento haricinde yabancı bir ürün eklenmediğinden dolayı Bims Bloklar doğaldır.

6.) Ortam Nemini Dengeler: Bünyesinde yüksek miktarda su buharı bulundurabilme, böylece nemlenmeme ve rutubetlenmeme özelliklerine sahiptir. Gözenekli ve doğal yapısından dolayı nefes alan sağlıklı ve koku yapmayan mekanlar oluşturur.

7.) Çevre Dostudur: Bims Blok yapımında son derece düşük bir enerji ihtiyacı söz konusudur. İhtiyaç duyulan sadece vibrasyon enerjisidir. Üretimde herhangi bir kimyasal veya biyolojik teknik kesinlikle kullanılmamaktadır. Herhangi bir atık söz konusu değildir.

8.) Hafiftir: Bims Blokların en önemli özelliği hafifliğidir. Bina temeline binen yükü azaltır.